اصفهان شهر طلایی ایران شد

55 درصد تولیدات مصنوعی طلا در اصفهان رقم خورد که این آمار رکورد فوق العاده ای برای این استان و کشور محسوب می شود .

قاضی عسگر معاون امور اقتصادی استانداری اصفهان با بیان 70 درصدی تولید و بافت فرش در این استان خبر داد و اظهار نظر کرد این روند تا سال های بعدی رو به افزایش است.

اصفهان در قسمت فولاد کشور 45 درصد سهیم می باشد و همچنین در بخش تولیدات نساجی 45 درصد در نزد این استان است .

اصفهان در بخش صنایع دستی بعد از شهر کیپور هند در رتبه دوم جهانی و در صدور مجوز های گلخانه ای ، تولید شیرخام و تولیدی سنگ بالاتر از همه ی کشورهای دنیا قرار گرفته است .

قاضی عسگر قول داده تا چند ماه آینده از طریق رایزنی با وزرا ، معاونین ،فعالان اقتصادی و ریاست جمهوری مشکلات و موانعی که مقابل پیشرفت این مراکز هستند را طی جلسات متعدد برطرف کند .

وی افزود در این استان 641 درصد محصولات پتروشیمی ، 35 درصد الیاف پلی استر و 93 درصد نخ فیلامنت پلی استر رشد داشته که این آمار در چند سال اخیر بی سابقه بوده است .

قاضی عسگر درمورد جذب تسهیلات تبصره 18 افزود :

این تبصره به جهت افزایش اشتغال و همچنین اشتغال جوانان و زنان می باشد . نرخ بیکاری در اصفهان از 14 درصد در پاییز 97 به 10.4 درصد رسید و در پاییز 99 به میزان 3.7 درصد کاهش داشت .

از این رو صدور 975 مجوز تاسیس در بخش صنعت با سرمایه 140 هزار میلیارد ریال با بکارگیری 25هزار و 110 نیرو شروع به کار کرد و همچنین در بخش کشاورزی 852 مجوز ، در بخش دام و طیور 310 مجوز ، 42 مجوز در بخش فروشندگی سموم و 42 مجوز در بخش شیلات آغاز به کار کردند

منبع : ایرنا

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *