افزایش قیمت لباس – به نام تولیدکننده به کام پتروشیمی!


افزایش 3 برابری قیمت مواد اولیه پتروشیمی باعث افزایش قیمت 3 برابری مواد اولیه نساجی و به تبع آن افزایش قیمت لباس شده است. حال تولیدکنندگان لباس علاوه بر مشکل بازار کرونایی و تامین مواد اولیه، با این مشکل روبه رو هستند که افزایش قیمت لباس را، مشتریان از دید تولیدکنندگان و عرضه کنندگان لباس می بینند.
پلی اتیلن ترفتلات که یکی از مواد اصلی تولید الیاف پلی استر و اسپان باند است از اول سال تا به حال حدودا 3 برابر افزایش قیمت داشته است. از طرف دیگر با ثابت ماندن حاشیه سود بسیاری از تولیدکنندگان البسه، صرفا تولیدکنندگان نسبت سودشان به زیر 50 درصد رفته و دیگر تولید جذابیتی نداشته و تولیدکنندگان توجهشان به سمت بازارهای مالی بورس و طلا رفته است.
به گفته مدیرعامل پتروشیمی شهید تندگویان، کوتاهی وزارت صمت باعث شده دلالان دارای سهمیه باشند و تولیدکنندگان بی سهمیه. همین امر باعث می شود قیمتهای مواد اولیه نساجی سر به فلک کشیده و تولیدکنندگان ناراضی باشند.( چیپس پلی استر تندگویان یکی از مواد اصلی تولید پلی استر است که در بازار به دست دلالان افتاده است)
خبر خوش امروز را انجمن نساجی اعلام کرده که از این ماه سایت بهین یاب پلی استر بروز و اصلاح شده است و دست دلالان از مواد پلی استر کوتاه خواهد شد. اگر این خبر صحیح باشد قیمت البسه قبل از عید نصف خواهد شد.

رویداد های نساجی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *