نخ پلاستیک یا نخ بسته بندی، نخی از جنس مواد پلی اتیلن، پلی پروپیلن یا بازیافت شده ی محصوالت پلی اتیلنیا پلی پروپیلن که به گرانول تبدیل شده است. به منظور بسته بندی استفاده می شود.
تولید این نخ به روش ذوب ریسی است. مواد اولیه به همراه مستربچ یا گرانول رنگی درون مخزن اکسترودر قرارمیگیرد سپس با استفاده از ماردون مواد با هم ترکیب شده و توسط المنت در چند مرحله به صورت مواد ذوب شده حاصل می شود.
پس از خارج شدن مواد سیال( خمیری شکل) از اکسترودر بسته به نوع دستگاه دو مرحله ی تولید در پیش روقرار دارد.

در نوع اول به منظور خنک سازی مواد و یک دست شدن ماده یسیال( به مانند دیگر محصوالت پلاستیکی) توسط یک پمپ هوامواد به صورت یک لوله ی ممتد توخالی حرکتی عمودی به سمت باال دارد.
پس از عبور از چند مرحله ی کش و قوس توسط تیغه های برشبریده می شود و توسط دستگاه های جمع کن دور یک دوک یا دور سیلندر دستگاه جمع می شوند.

در نوع دوم مواد پس از خارج شدن از اکسترودر از خروجی هاییدوشی شکل که سایزهایی از 2 الی 20 میلی متر دارد که بسته به نوع نخ پالستیکی وارد ستخر طولی آب سرد یا گرم می شوند.پس از شکل گرفتن با استفاده از دستگاه جمع کن نخ پلاستیکی به صورت دوک در آمده و در صورت درخواست مشتری بااستفاده از دستگاه تابیده، یک رشته نخ یا دو رشته نخ را بههمدیگر می تابند.

توصیه تیم تکس پود:

قیمت تمام شده ی نخ پالستیکی( درجه یک و نیم عرف بازار است) در شهریور سال 99 به ازایهر کیلوگرم 16000 الی 17000 تومان می باشد.
با توجه به این که سود این کار کمتر از ده درصد قیمت تمام شده است خرید زمین و ساخت
سوله توجیه اقتصادی نداشته و با توجه به متراژ کمتر 500 متر مورد نیاز برای دستگاه اجاره یسوله توجیه اقتصادی دارد.
الزم به ذکر است با توجه به ذوب ریسی بودن تولید، انرژی برق حداقل 200 کیلووات در محلمورد نظر مورد نیاز می باشد.

طرح های توجیهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *