همزمانی توافق هسته ای و جنگ اوکراین اتفاقی است؟


همزمانی توافق هسته ای و جنگ اوکراین اتفاقی است؟

این روزها کل رسانه های دنیا تحت تاثیر جنگ روسیه و اوکراین هستند رخدادی که بسیاری آن را مقدمه جنگ جهانی سوم می دانند ولیکن برای ما ایرانیان در این روزها هیچ چیز به انداز برجام مهم نباشد.
به گزارش رسانه های دنیا همزمانی جنگ اوکراین و روسیه و تاخیر در توافق روسیه رابطه ای وجود دارد.
این شرایط پشت پرده ای را به ما نمایش می دهد که روسیه با کارشکنی در روند توافق هسته ای و به تاخیر انداختن آن به دنبال عدم برقراری ارتباط ایران با سران کشور های اروپایی می باشد.
روسیه تامین کننده حداقل 60 درصد از گاز کشور های اروپایی است،اگر توافق ایران هر چه زودتر به نتیجه می رسید ایران می توانست حتی با حداقل ترین حالت سرمایه گذاری های خوبی را از سمت اروپاییان به جهت کاهش وابستگی به گاز روسیه جذب کند و این می توانست پاشنه آشیلی برای روسیه در جنگ روسیه شود.
این حرکت قدرت بازدارندگی دخالت مستقیم کشور های اروپایی در جنگ اوکراین به حداقل ترین حالت رسانده است.
روندی که این روزها در دنیا می گذرد زیاد جالب نیست و به خصوص برای کشورمان ایران می تواند در آینده نزدیک خطر آفرین باشد.
در شرایط موجود خبر هایی درباره عدم توافق خوب از سمت داخل کشور اعلام می شود که نگرانی مردم را در پی خواهد داشت که آیا این توافق به منزله یک مسکن کوتاه مدت است یا نه می توان با مذاکرات به راه پیشرفت کشور بازگشت.
امید است مسئولین کشور بدون هیچ وابستگی به کشوری خاصی در مذاکرات بهترین شرایط را برای کشور ایران رقم بزنند تا بتوانیم بهترین بهره را از توافق هسته ای احتمالی ببریم.
همراهان گرامی همچنین می توانید در اینستاگرام ما را همراهی کنید،لینک پیچ اینستاگرام تکسپود در قسمت زیر برای شما عزیزان در دسترس خواهد بود.
لینک پیج اینستاگرام

رویداد های نساجی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم